Sony Playstation 5 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

tarafından
28
Sony Playstation 5 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

5 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, oyun konsolu açısından oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. İlk çıkarttığı üründen son çıkarttığı ürüne kadar tüm playstation ürünlerinde son teknolojiyi kullanan Sony, 2020 yılında piyasa sürmeye hazırlandığı Playstation 5 ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Oyun tutkunlarının dört gözle beklediği Playstation 5 ile ilgili çeşitli detaylar ortaya çıktı. Peki, playstation 5 ne zaman piyasaya sürülecek? Playstation 5’in özellikleri neler? Playstation 5’in fiyat bilgisi belli mi? Gelin hep beraber inceleyelim.

Sony Playstation 5 Özellikleri

Sony Playstation en son 15 Kasım 2013 tarihinde piyasaya Playstation 4 modelini sürmüştür. Daha sonra Playstation 4 Pro piyasa sürülse de her iki model arasında büyük bir teknolojik farkın olmadığını ifade edebiliriz. Bu doğrultuda yaklaşık 7 yıldır Sony Playstation alanında büyük bir gelişme göstermemiştir.

Playstation 5 ile ilgili 2015 yılından beri çeşitli söylentiler bulunuyor. Ancak playstation 5 ile ilgili resmi açıklamaların yapılması bir hayli zaman aldı. Peki, playstation 5 hakkında neler biliyoruz? Playstation 5’in özelliklerini Playstation’ın Genel Müdür Jim Ryan’in açıklamaları doğrultusunda aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Playstation 5’in en önemli özelliği 3D sestir. Bu teknoloji ile birlikte kişiler oyun oynarken son derece gerçekçi deneyimler edinebilmektedir. Başka bir deyişle kendinizi oyunun içerisinde gibi hissedebilmeniz mümkün hale gelmektedir. Playstation 5’in bir diğer özelliği titreşimli adaftif tetikleyicidir. Oyun içerisindeki geri bildirimler ile daha gerçekçi geri dönüşler alabilmek mümkündür. Her iki özellikte temelinde oyun deneyimini geliştirmek için tasarlanmıştır. Bunların yanı sıra playstation 5’te bulunan bir diğer özellik ise ultra hızlı SSD’dir. Bu da oyunun çok daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamaktadır. Playstation 5 ile ilgili bir diğer özellik donanım tabanlı ışın izlemedir. Playstation 5’in fiyatı ile ilgili ise pek çok iddia ortaya atılmaktadır bu iddialar genellikle 400 Dolar ile 700 Dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda Türkiye pazarında ise Playstation 5’in fiyatının 4.250 TL ve 7.000 TL arasında değişkenlik gösterebileceği düşünülmektedir.