Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Maske Önerileri

tarafından
2
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Maske Önerileri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Önerileri

Her kadın pürüzsüz ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Cildin pürüzsüz bir yapıda olması aslında size bağlıdır tabii ki genetik faktörlerde bu durumu etkiler, cilt bakımını kişi kendi düzenli olarak yaptığı zaman pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olması mümkün. Önemli olan cilt için hangi maskeleri iyi gelip gelmediğini bilmek, ciltteki lekelerin azalmasını sağlamak. Ciltte sivilce oluşumu cildi pütürlü gösterir bu nedenle ciltte sivilce oluşumunu engelleyen maskeler yapılmalı ve sivilce oluşturacak besinler tüketilmemelidir. Cildi düzenli olarak nemlendirmek de cildi pürüzsüz bir yapıya getirir cildin yapısına uygun olan bir nemlendirici krem kullanılmalıdır.

Limonlu bal maskesi malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı: Bu maskeyi tüm cilt tipleri kullanarak ciltlerini pürüzsüz bir yapıya getirebilir. Öncelikle malzemelerin hepsini bir kap içerisine ekleyerek güzelce karıştırın. Hazırlanan karışımı bir pamuk yardımı ile yüzünüze güzelce sürün ve maskeyi cildinizde 15-20 dakika kadar bekletip cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu maske geceleri cilde uygulanıp sabah uyanıldığı zaman ciltten temizlendiğinde cilt için daha etkili olacaktır. Maskeyi haftada 2 veya 3 defa cildinize uygulayabilirsiniz.

Domates suyu ile cilt tedavisi:

Domates suyunu düzenli olarak cildinize sürdüğünüz zaman cilt zamanla pürüzsüz bir görünüme sahip olacaktır. Domates suyu cilt için doğal bir tonik olarak da adlandırabilir. Ciltteki ton dengesizliklerini düzenleyerek ciltteki renk tonlarını düzenler ve ciltteki lekelerin zamanla renklerini açarak lekelerin kaybolmasını sağlar. Bunun için ise yapmanız gereken tek şey 2 veya 3 adet domatesi robottan geçirerek püre haline getirmek. Püre haline gelmiş olan domatesi de yüze güzelce sürüp yüzde 10-15 dakika kadar bekletip cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Domates suyunu haftalık olarak da cildinize uygulayabilirsiniz ya da günlük olarak da uygulayabilirsiniz. Domates suyunu cilde düzenli olarak sürdüğünüz zaman ciltte sivilce problemi yaşıyorsanız bu problemden tamamen kurtulacaksınız.

Limon suyu ile cilt tedavisi:

Limon suyu da domates suyu ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Düzenli uygulama sonucu ciltteki lekeleri açarak azaltır, sivilce oluşumunu engeller ve cildi yumuşatarak cildin pürüzsüz bir hale gelmesini sağlar. Yine yapmanız gereken şey taze sıkılmış limon suyunu göz çevreniz hariç tüm yüzünüze sürmek. İsterseniz limonu boyun bölgenize de sürebilirsiniz. Limon suyunu yüzünüze sürdükten 10 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Doğal olan bu toniği cildinize isterseniz her gün isterseniz haftalık olarak uygulayabilirsiniz.