Markaların İndirim Günleri Nasıl Takip Edilir?

tarafından
32
Markaların İndirim Günleri Nasıl Takip Edilir?

Mağazaların İndirim Günleri Nasıl Takip Edilir? 2020

Mağazalar günleri yaparken neler yapmalıyız? Markaların zamanlarını bu yazıda, günleri ne zaman olduğunu öğrenelim. İlk önce genel olarak bakalım. Alışveriş insanlığın doğuşundan beri süregelen bir faaliyettir. İnsanoğlunun yaşamak için ihtiyaç duyduğu besin, giyim, barınma tam anlamıyla sağlanamadığından, başkalarına elindekini verip ihtiyacını alma doğmuştur. Takas sistemiyle başlayan alışveriş, Lidyalıların parayı icat etmesi ile farklı bir boyut kazanmıştır.

Günümüzde ise para kimi için amaç, kimi için yaşamaya araç olmuştur. Giyinme, beslenmenin yanı sıra lüks ihtiyaçlar ortaya çıkmış ve bu lüks ihtiyaçlar markaları doğurmuştur. Kimine göre pahalı ürünler bir lüks ihtiyaç iken kimine göre zorunlu bir ihtiyaç olmuştur.

Peki, pahalı, markalı ürünler kullanmak istiyorsak, örneğin, markalı bir ayakkabı almak istiyorsak ancak bütçemiz de buna yetmiyorsa ne yapmak gerekir?

Kurumsallaşan markalar, küresel dünyaya ulaşabilmek adına ürünlerinin reklamlarını yaparlar. Günümüzde de gelişen ve küreselleşen dünyada ‘sosyal medya’ insanları birer marka meraklısı haline getirdi, getirmeye devam ediyor. Marka giyim, marka kozmetik, marka çanta, marka saat, marka marka marka…
Bütçesi yeterli olmayan ama markalara merak salmış kişiler nasıl marka ürünler alacak?
Öncelikle ihtiyacınız olan, almak istediğiniz ürünleri belirlemelisiniz. Örneğin, giyim, kozmetik vb.

Teknoloji kullan!

Mağazaların nasıl takip edilir sorusuna ilk cevabımız Teknoloji. Teknolojinin inanılmaz geliştiği, internetin her yerde bulunduğu şu günümüz dünyasında internetten yararlanmamak olmaz. Almak istediğiniz ürünleri belirli sitelerde inceleyin. Hatta ‘Google’ üzerinden istediğiniz ürünü yazdığınızda ‘alışveriş’ sekmesinde ürününüzün online alışveriş sitelerindeki fiyatlarını kolayca görebilir, siteler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Size uygun gelen fiyat hangisiyse o siteye bakabilir, eğer o anlık bütçeniz yoksa siteye üye olabilirsiniz. Alışveriş yapılan siteler genelde satışını yaptıkları ürünün altına ‘Bu ürün indirime girince bana haber ver’ gibi seçenekler bulundurur ve size indirim olduğunda mail atarlar. Ayrıca online alışveriş sitelerine üyelik yaparken genelde ‘Site tavsiye ve reklamlarından haberdar olmak istiyorum.’ gibi bir seçenek sunar ve markaların indirim günlerini öğrenmeniz kolaylaşır. Böylelikle alışveriş sitesine gelen markaların indirimleri size mail olarak gönderilir, böylelikle siz de sadece maillerinize bakarak haberdar olabilirsiniz.

İndirim günleri takip et!

Markalar genelde bayramlarda, özel günlerde indirime girerler. Almak istediğiniz ürünleri belirleyip, belki özel günlerde uğrayabilirsiniz. Yüzde elli gibi büyük indirimler bütçe açısından işi kolaylaştıracaktır.

Sms yoluyla haber al!

Yine teknolojiden yararlanmamak olmaz. Yapılan bir araştırmaya göre günümüzde akıllı telefon kullanımı %70’in üzerinde. Ancak marka indirimlerinden haberdar olmak için akıllı telefon şart değil. Büyük markalar genelde alışveriş yapan ya da indirimden haberdar olmak isteyen kişilerin telefon numaralarına indirim mesajları atıyorlar. Eğer siz de bir markanın indirimlerini takip etmek istiyorsanız, bu işlemi yapan mağazaya telefon numaranızı bırakabilir, indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Reklamları takip et!

Bir diğer seçenek ise reklamlar, billboardlar, el ilanları, broşürler… Markalar, firmalar kendi ürünlerinin tanıtımlarını yapmak için P&R çalışmaları yaparlar. Reklam bir firmanın tanıtımı için olmazsa olmazdır. Markaların ürünlerini tanımak, hakkında bilgi almak ve indirimlerinden haberdar olmak istiyorsanız, firmaların broşürlerini takip edebilir, verdiği reklamları inceleyebilirsiniz.

Küreselleşen dünyada bilgi alışverişi kolaylaşmıştır. Artık günümüzde deniz aşırı ülkelerdeki markaları bile evimize taşıyabiliyoruz. Markaların ürünlerini, indirimlerini takip etmek işte bu kadar kolay. Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve marka ürünler tercih ediyorsanız, bu şekilde markalarda indirimlerden haberdar olabilir, markalardan alışveriş yapabilirsiniz.