Kolay Yoldan Para Kazanma Yolları

tarafından
10
Kolay Yoldan Para Kazanma Yolları

Günümüz Türkiye’sinde ve dünyasında birçok insan maddi sıkıntılarla mücadele etmektedir. Her insan küçüklüğünden bu yana her fırsatta geçim derdine düşmüştür. Türkiye’de oluşan maddiyat ile ilgili bu olumsuz havanın baş faktörlerinden biriside, her fırsatta kendine sıkıntı yaratıp geçim derdine girmesidir. Ya da bir diğer deyişle bu kötü zamanlara ve huylara zemin hazırlayan, insanların içinde bulunduğu koşullar ve ekonomik seviyesidir. Öncelikle, her insanın harcı olmadığı gibi, tabi kendi emeği ile, birçok kesim tarafından zor görülmektedir. Aslında para kazanmak bazen bu kadar zor olmayabilir. İnternet ortamında ve sosyal mecrada bunun birçok örneği vardır.

Para Kazanmanın Öncelikli Yolu

Para her insan için geçim kaynağıdır. Doğal olarak para olmadığında ya da elde edilmediğinde insan temel geçim şartlarını yerine getiremez. Para kazanma, öncelikle çok olmasa da biraz sabır gerektirecek bir durumdur. Çünkü, insanın başladığı her işte o an olacak diye bir kural yoktur.

Öncelikle para kazanmanın, web alemde reklam yayımlama, Sosyal mecrada makale yazma ve google ile çalışma gibi birçok sabır gerektiren yolları vardır. Şuradan başlayalım; Web site açarak para kazanma yolları.

Sıfır Maliyetle Açılan Bir Web Sitesinden Ayda 400-500 TL Kazanç Elde Etmek

Öncelikle web site açmanın birçok yolu vardır. Yani sanal alemde birçok programcısı bulunmaktadır.

Blogger, WordPress gibi… Öncelikle bu iki siteye kaydolduktan sonra ( oturum açtıktan sonra) kendinize uygun bir şablon web site teması seçiyorsunuz. Daha sonra web site ayarlarını düzenliyorsunuz. En son olarak bir domain alımı yapıyorsunuz (.com, .net..). Domaini sitenize kaydettikten sonra ilgili sitede en az on içerik bulundurulacak bir konumda Adsense başvuruyorsunuz. eğer siteniz kabul edilirse Adsense’den çok kazanç elde edersiniz. Yalnız web sitenizin trafiğinin iyi olması gerekir.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Kendi içinde bir kitap aşkı bulunan ve bu aşkı kendi yazılarına dökmek isteyenler için çok ideal bir para kazanma yoludur. Yazdığınız her kelime için belirli miktarda kazanç sağlarsınız. İnternet ortamında birçok makale sitesi bulunur. Bunlardan herhangi birine başvurup ilk kazançlarınızı elde edebilirsiniz.

Naylon Toplayarak Para Kazanma

İlk duyduğunuzda sizlere ilginç gelmiştir. Ama naylon toplanarak milyoner olan kişiler var. Naylon günlük hayatımızda her yerde bulunan bir vazgeçilmez taşıma ve kaplama aracıdır. İnsanlar da zaten hiç önem vermezler. Kullandıkları gibi etrafa atarlar. Ama o naylonları çoğaltarak ve biriktirerek, fabrika ya da ilgili şirketlere satarak bir ek kazanç elde edebilirler. Günümüzde fabrika ve şirketler çok fazla miktarda naylon vb. Araç gereçleri satın almaktadır.

İnstagram Yolu İle Para Kazanmak

Basit gibi gelebilir ama çok emek sarf ederek iyi para kazanabilirsiniz. Herhangi bir instagram hesabı açarak öncelikle kendinize belli ve kitlesi yüksek bir takipçi oluşturuyorsunuz. Daha sonra siteler ve şirketler belli bir ücret karşılığında reklamlarını yapmanızı isterler.