İndirim Dönemi Alışveriş Yaparken Alınması Gerekenler

tarafından
13
İndirim Dönemi Alışveriş Yaparken Alınması Gerekenler

İndirim dönemlerinde çoğu zaman alışveriş yapma ihtiyacımız olmasa dahi düşük fiyatların cazibesine kapılarak alışveriş yaparız. Çoğu zaman da aslında paramızı boşuna harcamış oluruz. İndirim zamanlarını her zaman lehinize çevirmek sizin elinizde. Akıllıca alışveriş yaparak “çılgınlarcasına” alışveriş yapma alışkanlığınızın önüne geçebilirsiniz.
İndirim zamanı kredi kartınızın limitini aşmak istemiyorsanız, neler almak istediğinizi listeleyin ve bu listenin dışına çıkmayın. Eğer beğendiğiniz, spesifik ürünler yoksa “mutlaka alınacaklar” yani stoklanacaklar listeniz olmalı. İşte dönemi hangi ürünleri için alışveriş yapabilirsiniz, yazımızda.

Kozmetik Ürünler

İndirim dönemi alışverişe gittiyseniz yapabileceğiniz en mantıklı şeylerden biri düzenli olarak kullandığınız kozmetik ürünlerinizi stoklamak. Örneğin devamlı aynı rimeli kullanıyorsanız, rimeliniz indirimle çok uygun bir fiyata geliyorsa satın alın. Rimeli açmadığınız sürece sorun olmayacaktır. Eğer makyaj malzemelerinizi daha önce stokladıysanız; makyaj temizlemek için pamuk ya da el kremi gibi sürekli tükettiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Kıyafet

Kıyafette de indirim dönemi sürekli kullanılabilecek şeyleri indirimde almak çok mantıklı. Eğer indirime girmesini beklediğiniz bir ürün yoksa, basic parçalara yatırım yapmak gerek. Örneğin beyaz bisiklet yaka bir tişört her gardıropta yer almalı. Beyaz tişörtünüz eskirse ya da başına bir şey gelirse, şüphesiz yenisini satın alırsınız. Beyaz basic tişört, siyah yüksek bel likralı pantolon, desensiz düz skinny jean indirim dönemi kapılabilecek fırsat ürünleri. Bunların yanı sıra sezona göre de indirime girmiş fiyatlarından istifade edebileceğiniz ürünler var. Örneğin battaniye şallar her kış lazım, sezon sonunda bir tane kapabilirsiniz. Yahut kot ceket, deri ceket gibi zamansız parçalar… Özetle, indirim dönemi alışveriş yapacaksanız dolabınızda uzun süre tutabileceğiniz parçalara yönelmeli; bu nedenle de basic ve modası hiçbir zaman geçmeyecek ürünler satın almalısınız.