Gribe iyi gelen 6 mucizevi bitki

tarafından
10
Gribe iyi gelen 6 mucizevi bitki

Yaz aylarının sonlarına gelirken mevsim geçişlerinden dolayı nezle ve gibi hastalıklar görülmeye başlayabilir. Özellikle yaşlı ve çocuklarda sıklıkla görülen bu hastalıklar bazen kabusa dönüşebilmektedir. İşte, bu hastalığın kâbusa dönüşmesini engelleyen ve gribe iyi gelen 6 mucizevî bitki:

  • Nane ve limon uyumu: Nezle ve grip gibi geçmesi uzun süren ve bitkinlik veren hastalıklar için en iyi çözümlerden biri de nane ve limon kaynatmaktır. Taze nane yaprağı ve bir dilim limonu suda kaynatarak tüketmek kanın temizlenmesine virüslerin atılmasına yardımcı olur.
  • Mercanköşk: Daha çok ege bölgesinde yetişen bu mucizevi bitki hem metabolizmayı hızlandırıyor hem de sağlığınızı geri kazanmanızı sağlıyor. Birkaç dal mercanköşk yaprağı ile gribe veda edebilirsiniz.
  • Ihlamur çayı: Gribe iyi gelen belki de en bilinen çözüm yöntemi ıhlamur çayı kaynatmaktır. Güzel kokusu ile ferahlık veren bu bitki, vücut direncini arttırıyor ve gribe son veriyor.
  • Hatme çiçeği: Pembe ve mor rengiyle sokaklarımızı süsleyen bu çiçekler kaynatılıp içildiğinde dertlerimize derman oluyor. Özellikle astım hastalığına birebir olan bu bitki gribin de korkulu rüyası.
  • Turunçgiller: C vitamini deposu olan portakal, mandalina ve turunç gibi meyveler ister yenilsin isterse sıkılarak içilsin gribe en iyi gelen bitkiler arasındadır.
  • Tarçın ve elma kabuğu: Bu iki bitkiyi kaynatarak tüketmek hem sindirimi kolaylaştırır hem de gribe karşı direnç sağlar.