Gece Alışveriş İndirimleri Neden Olur?

tarafından
14
Gece Alışveriş İndirimleri Neden Olur?

Gece indirimleri işletmeler ayakta kalmak için ürettikleri ürünleri pazarlamak zorundadırlar. Bu noktada devamlılığı sağlamak ve piyasayı canlı tutmak adına belirli dönemlerde bu şirketler için bireysel nitelikte olmak üzere kampanyalar düzenlerler. Temel gaye satışların artırılması, sirkülasyonun hızlandırılması ve stokların eritilmesidir. sakinlikte hem güzeldir hem özel muamele görürsünüz.

Sakinlik nedeni ile ilginin üzerinizde yoğunlaşması kişiye adeta elit birisi olduğu imajını verir bu gerçektir. Hem bu sayede daha pek çok ürünü daha ucuza alır; ve gündüze göre de tasarruf etmiş olursunuz. Gece çoğu zaman şaşırtıcı şekilde yüksek olmakta ve indirimlere ek verilen her nevi promosyonda bu alışverişin cazibesini daha da fazla artırmaktadır.

Gece Talep Neden Azdır

Gece insan hayatı için pasif olunan bir dönemdir. İnsanların büyük kısmı ya tembellikten ya da yorgunluktan dışarı çıkmaz istemez ya da uyumayı tercih eder. Talebin bu derece azalması hem yoğunluk ve buna bağlı stres, trafik, kalabalık gibi faktörler azalır; hem de pek çok ürünü rahatlıkla ve bütün detayları ile inceleme fırsatı bulursunuz.

Serbest piyasanın temel kuramı olan arz talep döngüsünde talebin daha da artırmak için işletmeler uya da online web şirketleri yaptıkları kampanyalarla müşteri avantajına pek çok seçenek sunarlar. .