Burçlar Gerçek Mi?

tarafından
27
Burçlar Gerçek Mi?


Her insanın doğduğu tarihe göre belirlenen bir burcu vardır. Peki bu gerçek mi? neye dayanır? neden var? Bu sorularınızı açıklamaya çalıştık. Bu aracılığı ile insanların karakterleri ve aynı zamanda gelecekleri ile alakalı tahminlerde bulunulmaktadır. Hatta insanların dış görünüşleri ve sağlık durumları hakkında da ipuçları elde edilebilmektedir. Peki bize tüm bu bilgilere ulaşma olanağı veren gerçek midir? Sadece doğum tarihlerine bakarak bu kadar çok bilgiye ulaşmak mümkün müdür? Bu sorular pek çok kişinin kafasını meşgul etmekte iken en çok merak edilen konular biri de burçlara inanmak günah mıdır sorusudur. Bu yüzden bahsi geçen konular ile alakalı detaylı bir açıklamak yapmak faydalı olacaktır.

Burçlar Gerçek Midir? Burçlar Neye Dayanır? 

Yılın her döneminde belli bir gezegen dünyaya daha yakın ya da daha parlak olur. Bu süreç periyodik olarak devam eder. Bu yüzden belli zaman dilimlerinden hep o yıldızlar parlar ve bu yüzden de yine belli zaman diliminde doğan insanların burçları hep aynıdır. Peki bu yıldızlar insanların kaderlerini etkiler mi? Burçlar neden var? Burçlar neye dayanır? Burçlar Gerçek Mi?
Bu konuyu dini olarak ele alacak olursak, her insanın kaderinin Allah tarafından yazıldığı ve geleceği bilmenin imkansız olduğu nettir. Bildiğiniz gibi Peygamber Efendimiz bile geleceği görememektedir. Bu sebepten dolayı gelecek hakkında tahminlerde bulunmak doğru değildir. Bu yüzden de astrolojide gelecek tahmini diye bir uygulamanın olduğunu söyleyebilmek mümkün değildir. Başka bir deyiş ile burçlarla gelecek tahmini yapmak günahtır ve bu tahminler de tamamen yanlıştır.

Burçlar Ve Karakterler

İnsanın doğduğu an parlayan yıldız ya da yakın olan gezegen karakterini etkileyebilmektedir. Yani başka bir deyiş ile burçların karakter özellikleri doğrudur. Hali hazırda bu konu ile alakalı olarak çalışmış olan İslam alimleri de mevcuttur. Bu yüzden burçların karakterleri ile alakalı yorum yapmak ya da bunları araştırmak günah değildir.
Ancak bu konu ile alakalı dikkat etmeniz gereken en önemli konu işinin ehli kişileri takip etmenizdir. Çünkü piyasada bu alanda çalıştığını iddia eden ancak astroloji ile alakalı hiçbir yetkinliği olmayan kişilerin sayısı çok fazladır. Bizim tavsiyemiz nispeten daha bilimsel kaynaklara yönelmenizdir. Bu konu ile alakalı olarak en net bilgilere ulaşabileceğiniz ve “burçlar gerçek midir?” sorusuna cevap bulabileceğiniz kaynak ise Ibni Arabi’nin Marifetname adlı kitabıdır. Bu kitap burçlara hem İslami hem de bilimsel açıdan bakmaktadır.