Başarıya Giden Yol

tarafından
14
Başarıya Giden Yol

Başarıya giden yol hayalinin peşinden giden insanlar için oldukça engebeli bir süreç haline gelebilmektedir. İnsan hayallerle büyür, içinde büyüttüğü hayallerin, olumsuz ya da olumsuz sonuçlanma ihtimali ile yaşar. Kimse bir anda istediğini konuma gelmiyor değil mi? Yaşadığınız hayata kanıtlamanız gereken şeyler olduğunu düşünün. Zorlu ve riskli bir süreçten geçeceğiniz söyleniyor. Üstesinden geldiğiniz her zorluk sonrasında biraz daha güçlü olduğunuzu hayal edin. Her insan farklı bir hayal ve hedef peşinden yaşamı boyunca koşmaktadır. Başarıya giden yol, planlı bir hayat üzerine kuruludur. Hedeflere ulaşabilmek adına ne kadar çok uğraş verilirse, o kadar kaçınılmazdır insan için. Bu konu da şansa güvenmek en büyük hatalardan bir tanesi olacaktır. Çünkü insanın ayaklarına gelmez, insan başarının peşinden gider. Bütün olumsuzlukları bir kenara bırakarak arzu edilen şeye doğru yürümek, ayağınıza batacak dikenlere karşı bağışıklık kazanmanızı sağlayacaktır.

BAŞARIYA GİDEN YOL NEREDEN GEÇER?

Başarıya giden yol, belirtmiş olduğumuz gibi hayaller ve hedeflerden geçmektedir. Hayallerine ve hedeflerine sadık olmayan bir insan, başarıya ulaşanlara daima olumsuz yaklaşacaktır. Çünkü onlar başarmıştır. Başarıya giden yol, inanç ve bağlılık üzerine kuruludur. Kurduğum hayalleri gerçekleştirmek için ne kadar güçlüyüm? sorusunu zihne kazımak gereklidir. Gerçekçi ve pozitif olmakta, başarıya giden yol da ayakta kalmak adına iyi bir doping olacaktır. Başkaları tarafından sarf edilen sözlerin sadece yeri geldiğinde değerlendirmeye alınması gerekir. Çünkü insanın en önemli çözüm yolu iç sesidir. Alınan kararların devamlılığı, oluşan sorunlara yaklaşım, odaklılık gibi hususlar, başarıya giden yolda, seyir halinizin nasıl olacağını büyük ölçüde netleştirir.

BAŞARIYI NE KADAR İSTİYORSUN?

Hayallerin, hedeflerin ve arzuların var, peki bunları sonuca ulaştırmayı ne kadar istiyorsun? Bu hayattan hak ettiği şeyi almak isteyen binlerce insan ile aynı dünyada yaşıyoruz. Başarıya ulaşanların sayısı, sınıfta kalanlardan daha az olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz. Burada arzulamak ön plana çıkıyor. Bahanelerin sayısı ne kadar çok olursa, kaybetme olasılığı o kadar yükselmektedir. Mazeret başarıya engel olmamalıdır. Engebeli bir hayatın içerisinde yaşıyorken, iyi ya da kötü şeyler olacağına kimse tarafından garanti verilemez. İnanç ve motivasyon, başarıya giden yolda işlevini görmemesi halinde, olumsuz durumların yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR

Konsantrasyon ve inanç hususlarına önemli yer ayırmak gerekiyor. Bu iki kelime olmadan hayallere koşmanın pek bir anlam ifade etmeyeceği muhtemel. Net olmak, iradeli olmak, objektif davranmak, başarıyı giden yolu yarılamak adına büyük destek sağlayacaktır. ‘’Başaracağım’’ kelimesini kullanmak, başarıya ulaşma anlamında size iyi bir yoldaş olabilir. Bu hayatta oturduğu yerden başarıya ulaşan bir insan olmadığını unutmayın. Emek, azim, çalışma, bağlılık, hedef, inanç, başarıya giden yolda anahtar kelimeler olarak adlandırılmalıdır. Yapılması mümkün olmayan şeylere odaklanmak yerine, üstesinden gelebilme imkanı olan şeylere yönelin. Bu enerjinin taze kalmasını sağlayacaktır.