Aloe Vera Faydaları

tarafından
11
Aloe Vera Faydaları

Faydaları

Aloe Vera Faydaları Nelerdir? Aleo vera nedir? Aloe bitkisinin 300’den fazla türü vardır. Bu nedenle Aloe bitkisi denildiğinde tek bir ürün akla gelmemelidir. Ancak yine de bu bitkiler arasında en iyi ve yararlı olan; Aloe barbadensis yani aloe vera bitkisidir. Birçok araştırmacı bu bitkinin yararlarını ortaya çıkaran araştırmalar yapmıştır. En iyi bilinen ve iyileştirici özelliklerinin yanı sıra cilt bakımında da kullanılan ve kozmetik sektörünün gözdesi Aloe Vera bitkisinin yararlarına daha yakından bakalım. Yüzyıllar önce insanlar şifalı bitkileri ararken bitkilerin daha çok şey sunabildiğini fark etti. Aloe Vera bitkisinin içinde bulunan jel cilt bakım ihtiyacında güvenle kullanılabildiği gibi derideki sorunlardan sindirim sorunlarına kadar her şeye yardımcı olmak için kullanılan popüler bir bitkisel ilaç oldu.

Aloe Vera nedir ve bitki nereden geliyor?

Aloe vera nedir ve bitki nereden geliyor denildiğinde bitkinin kökenine indiğimizde 6 bin yıldır çeşitli toplulukların bu bitkiyi tanıdığını görüyoruz. Mısır firavunları ve saraylarının önde gelenleri hastalandığında şifa amacı ile Aloe Vera bitkisinin kullanıldığını da biliyoruz. Daha sonra bu bitki Hindistan Çin ve Meksika’da çok kullanılmaya başlandı. Kimya endüstrisinin gelişmesine paralel olarak bitkiler daha iyi incelendi ve ilaç ve kozmetik sektörleri bu bitkiye eğildiler.

Aloe Vera Neye İyi Gelir

Bitkinin sindirim sistemini iyileştirdiğini biliyoruz. Ayrıca hemoroide de iyi geldiğini biliyoruz. İnsanlar, bu bitkinin neye ve nelere iyi gelir şekilde araştırdıklarında iyileştirici faydaları hakkında uzun zamandır bilgi sahibidir ve yıllar boyunca yaraların iyileştirilmesinde, saç dökülmesinin önlenmesinde hemoroidlerin tedavisine yardımcı olmak için halk arasında yanık bitkisi olarak da bilinen Aloe Vera’yı iyi geldiği için kullandılar.

Aloe Vera Nelere Faydalıdır

Nelere faydası olur? İyileştirici birçok özelliğine rağmen Aloe Vera bitkisi cilt bakımında da kullanılabilir. Bayanlar cildi beslemek ve korumak için aloe vera maskesini hazırlayarak evde cilt bakımı yapabilirler. Diğer iç hastalıklarının tedavisinde ne kadar ölçüde kullanılacağı sadece uzman bir doktor ya da bitki uzmanının bilgisi dahilindedir. Ama güneş yanıklarını iyileştirme ve cilt bakımında ölçü göz kararı ayarlanabilir. Bitkinin anti bakteriyel ve anti oksidan özelliği de vardır. Aloe vera jel, polifenoller olarak bilinen geniş bir yelpazeye ait güçlü antioksidanlar içerir. Çalışmalar gösteriyor ki birinci ve ikinci derece yanıklar için etkili bir topikal tedavi aracı olarak Aloe Vera kullanılabilir.